33
August 26, 2020
Що ви робите, коли у вас активізувалися тривоги, ситуація зайшла у глухий кут і треба креативне рішення чи коли хаос в голові й взагалі враження, що ти загубилася в житті?
Такі стани з’являються частіше, коли ми виходимо із зони комфорту, робимо щось нове, приймаємо виклики. Вони є невіддільними частинами процесу внутрішньої еволюції та розвитку. Тому в якийсь момент я просто змирилися, що чим більше я роблю, пробую і росту, тим більше потребую часу для усамітнення та усвідомленості. Такі своєрідні паузи у швидкому житті.
Добре пам’ятаю день, коли я вчилася в університеті, працювала і намагалася креативно реалізуватися. Мій графік був розписаний з 7-ї ранку до 11 вечора погодинно і кожна сфера вимагала концентрації й цікавих рішень. Через пів року такої роботи, я зрозуміла що креативу просто немає. Він вичерпався разом з ентузіазмом. Замість нього прийшло бажання все якнайшвидше і найлегше завершити, знайти своєрідний shortcut (шлях навпростець), не витрачати забагато часу на кожну задачу і більше помістити в to do list. Наслідки були очевидними: жорстке вигорання і поверхове виконання задач у всіх сферах.
Від того періоду життя я ненавиджу поверховість у роботі. І я зроблю все, щоб не повернутися у стан вигорання, бо це те, чого нікому не побажаєш. Саме тому я почала досліджувати техніки усвідомленості, ставити питання як бути продуктивною і не втрачати креативу в посередності та прийшла до фрірайтингу.
В перекладі «free writing» з англійської отримаємо “вільне письмо”. Що це означає? Які правила використання цієї техніки?
Довгий час це був своєрідний лайфхак письменників та поетів, щоб знайти ту саму музу і не боятися білого аркуша. Дане поняття ввів письменник Кеннет Макрорі для визначення методу написання текстів невеликими сеансами по 10-15 хвилин без зупинок, редагування, перевірок граматики, роздумів і поспіху.
Але до чого тут усвідомленість? Річ у тім, що виписування думок на папір допомагає очистити голову в прямому сенсі й дати простір мисленню. Тобто виписуючи свої думки, ми структуруємо мислення й тренуємо мозок бути тут і зараз.
В книзі “Не турбувати” описаний формат сфокусованої праці, коли на якийсь період ви відмежовується від світу, щоб зосередитися на своїх думках і задачах. Коли ми вимикаємо телефон, не перевіряємо месенджери, обмежуємо спілкування з людьми і залишаємось на одинці з собою.
Знаєте, чим більш насиченим є моє життя, чим більше комунікації, щоденних дзвінків, ефірів, зустрічей, ідей, креативу, статей, тим більше часу мені потрібно проводити отак “в печері”. Це дає простір креативити, збільшує зум бачення справ, проблем та ідей, дарує свіже повітря для глибинної праці.
Фрірайтинг — моя чарівна пігулка (це напевно єдиний приклад на цьому блозі:))), яка дає можливість насолоджуватися моментом, усвідомлювати процеси і розуміти себе з одного боку. З іншого — це запорука нестандартних рішень в проєкті, креативних ідей та цікавих експериментів.
Якщо вам цікаво, в наступній статті можу розказати більше про інші техніки усвідомленості, які пробувала, які працюють в мене і як можна їх упровадити в життя. Якщо так, пишіть “Цікаво” в коментарях.
Читайте також
Наші безкоштовні програми