Кафе на краю світу: огляд ідеальної книги для кінця року

Поділитись

Привіт, друзі! Сьогодні хочу з вами поділитися оглядом чудового бестселеру, який дуже просто і чітко пояснює, як люди “втрачають” і “витрачають” своє життя. Ми не так часто задумуємося про те, що робить нас по-справжньому щасливими, але ж саме такі думки приводять нас до наших цілей та спонукають глибше задуматися про те, чого насправді ми хочемо від свого життя.

З книги ми дізнаємося про історію одного чоловіка, який  намагається  осмислити своє життя до того моменту, як випадково опиняється в загадковому кафе “Чому”. Ця одна ніч змушує задумуватися про цінність власного життя та вартість кожної прожитої хвилини.  А в цьому йому допомагають запитання, які він знаходить у меню.

Власне, мова йде про ці три ключові запитання: “Чому ви тут?”, “Чи боїтеся ви смерті?”, “Чи задоволені ви?”.Чи часто ви хочете знайти відповідь і зрозуміти, для чого вам далось життя і на що ви його витрачаєте? Чи часто ви задумуєтесь про ваш шлях і чи таким ви його колись собі уявляли? Чи задоволені ви тим, як живете, чим займаєтесь і з ким спілкуєтесь? Вміння бути чесним з собою і бажання правильно аналізувати те, що ви робите у цьому житті робить вас тим, ким ви є. Багато людей витрачають дарма час, свої емоції та ресурси на те, що їм не вподоби. Вони слухають інших людей, не дослухаючись до себе, роблять те, що й усі і не хочуть бути іншими. Вони купують непотрібні речі, щоб задовільнити своє “Я” і нарікають, що не мають часу на своє хобі.

Запитання Чому я тут? мотивує шукати відповідь. Тож, коли хтось дізнається, чому він тут, йому стане емоційно й навіть фізично важче не виконати свого призначення. Людина почуватиметься некомфортно знаючи свою мету, нічого не роблячи задля неї. Деякі з нас не хочуть шукати цієї відповіді, але лише знайшовши її, ми зможемо бути самими собою і вільними від нарікань та ситуацій, які нам не подобаються.

Якщо людина знає, з якої причини вона тут, то вона визначила свою “Мету існування”. Скорочено ми називаємо її “МІ”. Найвдоволеніші наші відвідувачі – це ті, хто знає свою МІ та пробує себе в усіх справах, які на їхню думку, приведуть до неї.  Ось чому так важливо знати, чого ви прагнете. Таким чином ви не лише швидше досягнете мети, а зробите це свідоміше.

Не знаючи достеменно, чому я тут і чого хочу, я просто роблю те, що й більшість людей. Ми часто відмовляємося від своїх переконань на користь інших, бо думаємо, що плити за течією – нормально. Але це не так. У ті моменти, коли ми приймаємо рішення бути іншими, ми таким чином програмуємо своє щастя і приймаємо свій шлях, творимо свою історію і беремо відповідальність за те, що ми робимо.

Людина, не перебуваючи в гармонії зі своїми діями, може згайнувати сили на багато різних занять. А тоді, коли зявляються можливості робити те, що хочеться, їй бракуватиме на це сил або часу. Розриватися між всіма можливими справами – не найкращий  варіант, адже у режимі повного дисфокусу нам важко приймати рішення. Концентрація на важливому та вміння сказати “НІ” допомагають нам краще розуміти, чому ми щось робимо.

Я усвідомив, що для мене кожен день – це можливість робити що хочеться. У мене щодня є можливість відповідати позитивно на останнє запитання, яке ви прочитали в меню. Справді, у нас кожного дня є вибір, що нам робити, як і чому. Але ми повинні наважитися бути іншими, щоб це прийняти і бути щасливими.

Ви спитали, чому ми так довго готуємося до того, що хочемо робити, а не робимо це вже тепер. Відповідь почасти полягає в тому, що ми необережно купуємося на безліч маркетингових меседжів, з якими стикаємося щодня. Вони переконують нас, що нам потрібні певні продукти та речі, але ж ми самі повинні вирішувати, що має на нас впливати, а що ні.

Проблема в тому, що позаяк робота не дає вдоволення, а ми віддаємо  цій роботі дуже багато часу, тому почуваємося дедалі більше невдоволеними. Власне, а чому ми повинні бути в такому становищі? Чому ми не можемо обрати справу до душі? Все в нашій в голові. Як тільки ми відкинемо наші стереотипи та викличемо себе на чесну бесіду, думаю, що зможемо знайти відповіді на дані запитання.

Заковика в тому, щоб усвідомити: ми відчуваємо вдоволення від чогось, бо особисто вирішили, що це дарує нам вдоволення, а не тому, що нам про це каже хтось інший. В першу чергу, визначіть самі для себе ваше щастя, а не дозволяйте робити це комусь. Ви ж самі знаєте, що ви любите і що вас надихає.

Ті, хто знає свою МІ та робить усе, що хочеться, щоб її досягти, справді здаються неймовірними щасливчиками. Вони прокидаються щоранку з непереборним натхненням досягати своїх цілей, і мабуть через це їм трапляються самі ті можливості, яких вони потребують.

Передусім треба пам’ятати, що лише ми можемо з’ясувати відповідь для себе. Саме тому багато хто, шукаючи її, проводить певний час на самоті.

Тому знайдіть час, щоб проаналізувати себе, визначити життєві пріоритети та напрямок, в якому ви хочете рухатися.

А тепер глибоко вдихніть і видихніть. Знайдіть тихе місце і дайте собі відповідь на ці запитання (“Чому ви тут?”, “Чи боїтеся ви смерті?”, “Чи задоволені ви?”). Старайтеся бути максимально чесними з собою, адже саме так можна знайти свій внутрішній баланс. Сподіваюся, інсайти зі цієї книги допоможуть вам прокидатися з натхненням щодня та займатися тим, що справді вам подобається. А якщо ви хочете ефективно проаналізувати рік та запланувати 2020, долучайтеся до нашого виклику “МІЙ СУПЕР РІК”

Напишіть в коментарях, якщо Вам відгукнулося)

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше