10 причин вести щоденник успіху! Колонка для Happy Monday

admin
Поділитись

Привіт! Сьогодні ділюся моєю статтею для чудового проекту HAPPY MONDAY, з яким ми співпрацюємо.  Тому якщо вам актуальне питання пошуку свого професійного покликання, розвитку кар’єри, професійного менторства… то вас до Happy Monday, щоб усі понеділки були для вас щасливими. Більше про концепцію “щасливих понеділків” ми пошуршали з Анною Мазур, співзасновницею проекту (інтерв’ю ви можете переглянути тут>>>

Цього разу ділюся власним досвідом занотовування своїх перемог та пояснює, як це допомагає мотивувати себе та досягати більшого. Читай також тут>>>

Сучасний темп життя навчає нас ставити амбітні цілі: створювати нові продукти, досягати щороку більшого, змінювати світ. Ми дивимося на все глобально, далеко і масштабно. З одного боку, це прекрасно: відкриваються нові можливості та горизонти, росте бажання рухатися вперед, знаходяться однодумці і взагалі здається, що ми на гребені хвилі. Проте амбітні цілі потребують часу на реалізацію. 


Постійно вдивляючись у горизонт нових можливостей, ми ризикуємо не помітити або знецінити те, що відбувається зараз.

 Так сталося і зі мною. Вже майже 5 років я створюю проєкт про планування і натхнення «Пошуршимо?» і точно знаю, що таке велика мета, швидкоплинне натхнення, демотивація, зневіра, знецінені результати, виснаження, вигорання… Я пройшла крізь усе це і хочу поділитися з вами цікавою практикою, що допомагає мені усвідомлено здійснювати свої мрії, кайфувати від процесу і дотримуватися балансу. 

 «Щоденник успіху» — це щоденне занотовування своїх перемог. На словах дуже просто, зате на практиці дуже потужно. Це можуть бути кілька рядків про ваші результати наприкінці дня або кілька сторінок вранці. Ви можете зараз подумати: «Хм, а в чому суть?». На основі власного досвіду я виділила 10 причин, чому вам варто почати вести щоденник успіху. 

1. Щоб помічати силу кожного дня

Ми прагнемо великих перемог, але забуваємо, що усі великі досягнення складаються з маленьких щоденних кроків. Уявімо, що ваша велика мета — це гора. Щоб її підкорити, потрібно відправитись у серйозний похід: зібрати спорядження, однодумців, виділити час, докласти зусиль. Це великий шмат роботи, до якої ми часто не готові, бо час, який могли б витратити на підготовку і сходження, витрачаємо на рожеві мрії про вершину та прекрасну панораму звідти. 

 Я впевнена, що у вас є стос цілей, відкладених у «довгий ящик», які чекають на своє здійснення. Роками. Поставлена мета настільки велика й гарна, що дуже важко подолати прірву між уявним майбутнім і реаліями сьогодення. Тому ми так і стоїмо біля підніжжя гори — мріємо її підкорити, але не робимо ані кроку.  

 Успіх — це спосіб мислення, а щоденник успіху — це інструмент його формування. Ви записуєте туди свої перемоги дня: що вийшло зробити і які перешкоди подолати. Цей елементарний самоаналіз додасть вам впевненості у своїх відчуттях та розвантажить голову.  Наприклад, через місяць ви можете звернути увагу, що ваші перемоги ніяк не стосуються вашої мети, і переосмислите свій шлях та подальші дії. 

2. Щоб структурувати мислення

Щоденник успіху — така сама техніка усвідомленості (mindfulness), як і ранкові сторінки чи журнал вдячності. Всі ці інструменти працюють, бо під час письма ми повільніше прокручуємо свої думки в голові. Фактично, формулюючи їх «на папері», ми надаємо їм структуру. Це потужний інструмент внутрішнього діалогу, що допомагає навести лад у думках, зменшити рівень тривожності, навчитися усвідомлено робити вибір та приймати рішення. 


3. Щоб зрозуміти, що для вас успіх

Загалом тема успіху завжди актуальна, як і питання «Що особисто для мене є успіх?». Кожна людина протягом життя складає свою особисту формулу, і шлях до нього також є для кожного унікальним.

Для когось успіх — це подорожі і робота фрілансером на березі океану. Для когось — створювати ціннісний продукт, байдуже де. Для когось важливо оточити себе коханими людьми, і мірилом успіху є внутрішня гармонія. Усі ми різні, і якщо ви бачите чийсь успіх в інстаграмі, це зовсім не означає, що вам підходить саме цей сценарій.

Щоденник успіху дозволить вам самостійно створювати свою історію! Визначити свої цінності, зрозуміти що для вас дійсно має значення і в чому ви хочете розвиватися. А це найважливіший крок в реалізації себе як особистісно, так і професійно. 

4. Щоб вчитися на своїх перемогах

Саме так — не на помилках, а на перемогах 🙂 Пишучи про свої перемоги і те, як ви їх досягли, ви вимальовуєте свою формулу досягнень, розумієте, на що потрібно більше часу наступного разу, що спрацювало найефективніше, а що взагалі не мало жодного ефекту.

І найцікавіше, що це допомагає як у бізнесі, так і у розвитку проєктів, досягненні будь-якої цілі та особистісному зростанні. Коли ви аналізуєте, ви усвідомлено рухаєтеся вперед, а усвідомленість у своїх цілях і діях — це запорука гармонійної та щасливої пригоди їх досягнення. 

5. Щоб вірити в себе та мотивувати себе 

У кожної людини (навіть найвмотивованішої) бувають моменти абсолютної демотивації і зневіри у своїх силах. Бо на шляху до мети бувають темні періоди — коли нічого не виходить, коли страшно і не знаєш, що робити далі.

Надзвичайно важливо мати план на такий випадок: наприклад, заручитися підтримкою близької людини або ж знайти інший спосіб відновити цінність себе та виконаної роботи. І ваш щоденник успіху, який можна перечитати в будь-який момент, — це  антидот знеціненню та зневіри, що працює в 100% випадків. Тому що навіть найменша перемога має значення!

6. Щоб самим створювати своє натхнення

Натхнення рухається по синусоїді: раптово з’являється, і так само швидко зникає 🙂 Дуже влучно про це сказав Джек Лондон: «Натхнення не потрібно чекати, за ним потрібно бігати з палицею». 

І якось зранку, коли вам нічогісінько не хочеться робити, коли все здається безнадійним і не вартим жодних зусиль, перечитати свої успіхи у щоденнику під ковдрою — це чудовий спосіб вилізти з-під неї та почати рухатися назустріч своїм цілям.

Ми можемо керувати і своїм натхненням, і настроєм і мотивацією. Усе у нашій голові та ще у щоденнику 🙂

 7. Щоб рефлексувати

Як чаcто ми, мов ті білки за горіхами, скачемо від однієї цілі до іншої? Ми не те, що не святкуємо перемоги, ми їх моментально знецінюємо після їх досягнення, адже попереду на нас чекають нові! Знайомо?

Зупинитися та проаналізувати, подумати, подякувати, порадіти — саме для цього потрібен щоденник успіху. Зупинка та рефлексія — це те, що змінило моє життя та допомогло кайфувати кожного дня, навіть від того, що не дуже виходить. 

Бо насправді важливий лише прогрес, а прогрес без помилок — це ілюзія. 

8. Щоб дотримуватися щоденного ритуалу

Уявіть, що завтра ви прокидаєтесь на 15 хвилин раніше, заварюєте свій улюблений чай чи каву, сідаєте за стіл та відкриваєте свій щоденник успіху. Він може бути водночас і вашим блокнотом для планування чи мріяння. Цей блокнот у вас вже асоціюється з часом для себе, глибинним аналізом, думками про своє життя, мріями та цілями. 

Така пауза може змінити ваш день, створити вам настрій та додати впевненості у своїх силах. А якщо у вас немає 10 хвилин на відновлення своєї гармонії, то, можливо, щось не так у такій швидкості і беззупинності вашого життя? 

9. Щоб розуміти свої цілі

Уявімо, що ви ведете щоденник своїх перемог вже місяць чи півроку. Ви знаєте свою ціль і впевнено крокуєте до неї. Але, перечитавши свої записи, раптом розумієте, що жоден із результатів на шляху до вашої мети не приносить вам щирої радості. Ви ніби знаєте, що це правильно, але вже не настільки впевнені, що це правильно саме для вас

Розуміння того факту, що, можливо, ціль, яку ви поставили собі кілька років тому чи в дитинстві, вже не є актуальною для вас теперішніх, — по-справжньому безцінне. 

Ми змінюємося, новий досвід творить нас зсередини, і зміщення фокусу або навіть і відмова від якоїсь із з цілей — це не лінь і не страх, це свідомий вибір, що зекономить вам купу часу. 

Погодьтеся, іноді набагато краще зупинитися на півдорозі, зрозумівши, що цей шлях не ваш, ніж досягти мети, але бути абсолютно нещасною людиною при цьому. І саме щоденні записи та аналіз своїх відчуттів роблять це можливим. 

10. Щоб святкувати свої найменші перемоги

Моє улюблене! Святкування перемог — це те, чого нас не вчили в школі, і те, до чого я дійшла вже в процесі самопізнання і навчання. Вміти винагороджувати себе навіть за найменший прогрес — це потужний інструмент мотивації і натхнення, які, повірте, накриють вас хвилею.

І мова не про шоколадки чи вінішко, хоча іноді і вони мають місце 🙂 Мова про любов до себе за найменші результати, а не карання себе за найменші помилки. Відчуваєте різницю?

Гаряча ванна, прогулянка парком, перерва в роботі, переможний плейлист, день для себе, масаж, сніданок в улюбленому місці — це лише початок списку ваших винагород, продовжіть його самі.

“Progress, not perfection” — це те, чому нас вчить ведення щоденника успіху в трьох словах. Адже все, що було, — вже минуло. Все, що в майбутньому, — ще не настало. Єдине справжнє — це те, що тут і зараз. Не забувайте про це, святкуючи свої найменші перемоги 🙂 

А вам актуальна тема професійної реалізації? Цікаво було би пошуршати про це? Задавайте свої запитання або ставте плюсики в коментарях, якщо так.

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше