5 лайфхаків особистої продуктивності (+ подкаст з Наталкою Шпот)

admin
Поділитись

Привіт, друзі! Сьогодні хочу з вам пошуршати про таке широко вживане і досить розмите поняття продуктивності. Але почати я хочу з запитання: 

“Навіщо ми хочемо бути продуктивними?”

Погодьтеся, продуктивність заради продуктивності немає ніякого сенсу. Ми хочемо більше встигати, ми хочемо здійснювати цілі, досягати мрій, працювати ефективніше, щоб звільнити час для того, що для нас важливе: будуть це рідні, книга чи будь-що… Отож важливим елементом продуктивності є розуміння своїх цілей? 

Слухай подкаст про ПРОДУКТИВНІСТЬ з Наталкою Шпот

Лайфхак 1: визнач ціль заради якої ти хочеш збільшити свою продуктивність. 

Але на словах все  легше, ніж в реальності, адже, наприклад, на роботі ми ніби і знаємо свої цілі, але часто грішимо прокрастинацією і абсолютною неефективністю, правда?  

Це так само як з ранковими прокиданнями: вставати в 6-й ранку без цілі буде в 1000 разів важче, ніж прокидатися вранці для того, щоб…. 
Визнач щось конкретне, на що ти хочеш досягти цього літа або цього тижня до прикладу. Або на що ти хочеш вивільнити свій час? Що це? 

Піти в зал 3 рази в тиждень? Провести час з сім’єю? Розібрати пошту? Скласти стратегічний план на ближчі 3 роки?… Напиши в коментарях. 

Лайфхак 2: Інтернет вбиває продуктивність

Цю фразу я взяла з книги ”Рік продуктивності”, що є книгою місяця і огляд якої я планую ближчі кілька тижнів. І я абсолютно погоджуюся з автором і тим, що ми зовсім не готові до такого стрибка технологій. Я спостерігаю це за собою, але найбільш показово я усвідомила це на минулих вихідних, коли ми підкорювали Говерлу з батьками. 

Я зрозуміла, що мій тато дуже багато часу проводить в новинах і стрічці ФБ. Я збоку побачила, як він не може опиратися усім цим сповіщенням і дзеньканням будь-якого лайку чи посту…

Я зрозуміла, що ми стали залежні, а наш сила волі не може цьому опиратися.

Саме тому, коли я пишу цю статтю в мене режим “літачка” в телефоні і лежить він в іншій кімнаті для того, щоб навіть думки не виникало взяти його до рук. 

Поки, це єдине, що мене рятує від тотального розпорошення і відволікання на класні відео, сторіс, фб стрічку чи інста фоточки. Я навіть ставлю позначки в планері, коли мені вдалося встояти перед тим, щоб зависнути в телефоні надовго. Щоб розуміти прогрес, бо це якась тотальна хвороба. 

Отож, що конкретно працює: 

  • відключаємо сповіщення на період концентрації
  • не користуємося телефоном перед годину перед сном і годину після пробудження
  • лімітуємо на таймері час гортання соціальних мереж. 

Вже ці малесенькі кроки будуть величезною допомогою ваші продуктивності. Просто почніть це робити. 

Лайфхак 3. Оптимізація та гнучкість – наше все

У нас в спільноті часто виникає запитання: “Як вчасно змінювати плани?” Адже ось купили ми собі планер, все так гарно запланували, розпланували все погодинно, а то і похвилинно на завтра… а зранку почалося “пекло”: все пішло не так, зустрічі переносяться, діти хворіють, ми не встигаємо на автобус і в абсолютному стресі… Знайомо? 

Тоді я завжди показую свій абсолютно неідеальний план на тиждень, почерканий, з стрілками, виділеннями, перекресленнями і т.д. Виглядає він звісно не дуже, але свою функцію виконує супер! 

До чого я веду: плани змінюються, завжди. Це не ми такі, життя таке. І це класно, бо так і були би роботами зі своїми ідеальними планами. Це ж нецікаво. 

Плани це лише спроба структурувати свій день чи тиждень, це лише підказки орієнтирів та нагадування важливого. Між усім цим трапляється життя:))) і ви маєте бути до цього готовими, бути гнучкими в своїх планах, оптимізуватися. 

Найменше того, що вам має приносити планувальник – це стрес. Бо тоді навіщо вся ця продуктивність, якщо ти не кайфуєш від процесу? Я навпаки намагаються бути продуктивною саме для того, що більше кайфувати від життя. 

Лайфхак 4. Втомлена людина НІКОЛИ не буде продуктивною. 

Як не крути, втома – це ворог продуктивності. Бо рівень твоєї енергії, фокусу і мотивації на нулі, якщо ти хочеш спати, їсти, хронічно втомився чи в депресії. Це зовсім не ті стани, в яких тобі треба фокусуватися на продуктивності, бо це тільки заглибить яму емоційного спаду. Краще в такі моменти сфокусуйся на поверненні в точку АДЕКВАТУ, точки, де ти зможеш нормально подумати про те, чого ти хочеш досягнути від своєї продуктивності. 

Я наприклад, коли голодна – не можу ні про що думати. ВЗАГАЛІ! Тобто як тільки голод приходить, мої думки вже не підвладні мені, вони відразу хочуть прокрастинувати, безперервно відкривати нові вкладки і нічого не робити. Або, коли я недосипаю кілька днів підряд – ОМГ, вам краще цього не бачити, я не те, що непродуктивна, я ще і починаю нити та скаржитися на життя:)))) Знаючи себе, я роблю все, щоб уникнути цих станів і намагаюся тримати рівень своєї життєвої енергії в нормі. 

Саме тому, я займаюсь спортом, роблю йогу, намагаюся здорово харчуватися, практикую медитацію і багато ходжу пішки. Це мій спосіб відновлення енергії, що я витрачаю протягом дня.

І це працює безвідмовно до моменту поки у мене не з’явиться думка, що я “СУПЕРГЕРОЙ”:))) Тоді я починаю порушувати усе, що я описала вище і потихеньку з супергероя перші три дні перетворюватися не знервовованого, хронічно ниючого зомбі:)))) У вас таке буває? 

Лайфхак 5. Зайнятість – не продуктивність.

Найважливіше я залишила на кінець статті, бо тепер воно органічно вплететься в логіку розуміння продуктивності. Бо тепер, ми розуміємо, що нам потрібно мати ціль, середовище, гнучкість планів та енергію, щоб вчитися бути продуктивною людиною.

Але тут неймовірно важливо зрозуміти, що продуктивність передбачає визначення важливого (ПРІОРИТЕТУ) і присвячення часу саме цьому. Якщо ми просто робимо мільйон справ в день, але ці справи ні на крок не наближують нас до мети, мрії чи цілі – тоді це не має ніякого сенсу і дуже швидко ви демотивуєтеся. Проаналізуйте свій день, як багато часу ви витрачаєте на конкретно те, що наближає вас до своєї цілі? 

Ми дуже любимо відчуття великої зайнятості, навіть, якщо вона безцільна. Це відчуття “задоволення собою” можна легко сплутати з відчуттям продуктивності дня. І щоб розрізнити їх, задайте собі запитання: “Чи наблизилася я сьогодні до своєї мети?”

Бути загнаною мишкою, яка заливається кавою, не встигає з величезною завантаженістю на роботі (що створена по своїй волі, без намагання делегування чи вміння казати “ні”) – це гарний кіношний сценарій, але зовсім поганий сценарій життя. Я так прожила кілька років, думала, що я дуже крута бізнес-леді, думала, що це і є успіх, думала, що так має бути…. і довела себе до тотального виснаження. 

Тепер, можу з упевненістю сказати, що це не продуктивність. Це вибір бути розпорошеною втомленою людиною, що відповідає якимось уявленням про ефімерний успіх або навіть втеча від реальності, насаджена токсичним середовищем. Але зовсім не є моїм уявленням. І я не хочу такого життя. Я хочу мати час на моїх рідних, на коханих, на себе, на свої хобі, я хочу приділяти час своєму тілу і здоров’ю, я хочу вчитися, я хочу гарно виглядати, я хочу мати час зупинитися і подумати, я хочу створювати життя, де я щаслива, де люди навколо мене радіють, де я створюю щось більше за себе, де я відчуваю смак кожного ранку, де я маю час насолодитися днем, де я хочу працювати, бо мені це приносить велике задоволення…. і продуктивність – це мій чарівний ключик досягти своєї мети. 

Майстер-клас “Продуктивність: перезарядка”

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше