Думки, коли тобі стукнуло 30

admin
Поділитись

Коли я була мала, моя мама мені казала, що відчуває себе на 18. Я їй не вірила. Я була впевнена, що чим більше років ти живеш, тим ти більше стаєш схожим на своїх батьків, а вони – на своїх. І це така круговерть, яку не можна зупинити. Навіть різниця в 4 роки (у мене старша на 4 роки сестра) для мене була цілою прірвою і мені завжди було дуже жаль «дорослих», адже в них все так складно, що капець:) 

Ну що ж, сьогодні мене можна записувати до цього клубу дорослих (ха-ха) і вік 30 мені здається абсолютним кайфом.

З цього приводу щорічно пишу свої роздуми та висновки:

 • >> (opens in a new tab)”>Думки, коли тобі стукнуло 27>>>
 • Статистика мого року

  На жаль, сам факт того, що вік вважається якимось мірилом успіху або дедлайном, приносить чимало страждань та дурних рішень в житті людей. Але тоді, коли часто звучить думка, що все це соціальні норми, обмеження чи навіть дискримінація…  я би назвала, що найперше обмеження ми робимо собі самі. Все інше – це умовності, середовище, зовнішній світ… Тільки ти вирішуєш як на все це реагувати. Тільки ми відповідальні і звітуємо також тільки перед собою.

  Отож я собі подумала, що незважаючи на те 18 тобі чи 48, наступні слова будуть слушними. Це своєрідне послання і в минуле і в майбутнє.

  Прийми реальність

  В твоєму житті все може бути не так, як ти очікуєш. Більше того, відкрию тобі секрет, що в більшості людей так є в якійсь з сфер, навіть якщо вони про це не говорять. Це така людська натура: хотіти і бажати більшого, ніж є і  ніж можливо загалом. Я це відчувала не раз і продовжую відчувати:

  • В універі: охххх, це навчання  в Києві, класна тусовка…, АЛЕ вже замучило, пішла шукати роботу
  • На першій роботі: охххх, все ніби круто, бос – мрія, робота – мрія, досвід – мрія, АЛЕ так багато треба працювати, немає часу, втома, виснаження… поїду навчатися
  • Стипендія в Індонезії: оххх, все так класно, подорожую, вчуся, вчу англійську, тусуюся в міжнародній тусовці, ніби мрію здійснила, АЛЕ хочу робити щось суттєве, хочу знайти свою місію, хочу приносити користь
  • На Балі – майже ідеально, АЛЕ так вже хочеться додому

  Цей список можна продовжувати нескінченно. На кожному своєму етапі я була чимось незадоволена, навіть зараз, коли в мене життя, про яке мріяла роками – я не задоволена якимись дурними дрібницями. І це працює двосторонньо: негативно, бо заважає цінувати моменти, і позитивно – дає копняка, щоб рухатися далі.

  ВИСНОВОК 1: контролюй своє переключення

  Переключення з етапу жаління себе та думання чому все не відповідає твоїм очікуванням, до активної позиції відповідальності за своє життя та відчуття сили в  своїх руках змінювати усе.

  Ми живемо в крутий час, коли можливості майже безмежні. Важливо тільки твоє рішення: розвиватися, не прокрастинувати, шукати можливості, зайнятися спортом, вийти з зони комфорту, прийняти виклик… здійснити мрію???

  This image has an empty alt attribute; its file name is %D0%BD%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80-1%D0%B3%D0%BE%D0%BB-1.png

  Я – своє найбільше обмеження. Точніше моя голова

  «Чим відрізняється людина, що живе життя твоєї мрії і ти?». Можна придумати собі багато історій, але єдина правда – це своїми думками і діями. Ця людина просто раніше подумала про свою мрію і почала працювати над нею день у день! Ця людина просто відсікла своє внутрішнє обмеження і повірила у те, що це можливо.

  І, повір, це не легкий шлях. Бо він довгий, бо він повний несприятливих ситуацій, перешкод і вимагає віддачі, навіть коли важко.

  Саме тому віра в себе така важлива. Бо ніхто не зробить тебе ні щасливою людиною, ні натхненною, ні успішною. Це те, що вирощується всередині. Це вимагає часу і зусиль, а також віри в те, що твоя ціль – це саме те, чого ти хочеш досягти. І тут питаннячко плавно переходить у цінності та аналіз себе, адже без розуміння своєї ціннісної бази дуже важко сказати: хочеш ти цього чи ні.

  Тому, якщо в тебе в голові думки типу «я не знаю, чого я хочу», або «я не знаю, чим я хочу займатися», перше що варто зробити, це почати аналізувати свої цінності та що для тебе дійсно важливо, що приносить радість. Це твоя система координат, яка стане орієнтиром в житті.

  Саме оцінка моїх цінностей врятувала мене тоді, коли бажання мої повіялися в трендових популярних напрямках і я подумала, що це так класно, як всі розказують. Цінності мене повернули з Індонезії, цінності стали базисом для “Пошуршимо?”, цінності стали стрижнем характеру і особистості. Цінності – мої маяки. В житті часто буває туманно, але навіть в тумані цінності світять мені дорогу, бо я знаю, що переступити через свої цінності – це акт абсолютної руйнації свого стриженя та віри в себе.

  ВИСНОВОК 2. Створюй своє середовище на базі своїх цінностей.

  Створюючи своє середовище на базі своїх цінностей, в тебе ніколи не виникне запитання: «ОМГ, що я тут роблю, що я роблю з цим партнером, на цій роботі, в цій тусовці?»

  This image has an empty alt attribute; its file name is %D0%BD%D1%83%D0%BC%D0%B5%D1%80-1%D0%B3%D0%BE%D0%BB-1.png

  Вчися любити життя

  Це мистецтво скажу я вам, бо життя – різне! І саме за це його хочу любити. Бо воно безцінне. Реально єдине, що мені важко дається у клубі «дорослих» – це бачити скінченність життя.  Тут мені знадобився мій Магістр в універі на економічному факультеті, де ми вчили про «Ефект дефіциту». Саме через те, що життя скінченне і в «дефіціті» воно має сенс і цінність. Жаль, ми про це не завжди пам’ятаємо.

  Бо усвідомлюючи ось цю цінність, ти перше подумаєш? перед тим як провтикувати час, ображати людей, злитися на дрібниці, відкладати мрії на завтра, жаліти себе і нічого не робити.

  Коли розумієш цінність – цінуєш себе, своє тіло, піклуєшся про  своє здоров’я як фізичне, так і ментальне, цінуєш людей навколо, дякуєш кожному дню, забуваєш що таке ниття, буркотіння і ображання…

  ВИСНОВОК 3 Люди завжди говорять…

  Про тебе, не про тебе, хороше, не хороше, пусте, дурне, чесне, брехливе, цікаве, нудне…. Найголовніше, що тебе це не має цікавити взагалі. Людям хочеться поговорити, деякі в тому знаходить насолоду, дехто призначення, дехто – полегшення…

  Люди люблять спостерігати за чужим життя і часто говорити  як правильно, а як ні – на їхню думку. Люди так відмічають свою важливість для самих себе. І це напевно природньо. Але важлива суть в тому, що тебе це ніяк не стосується:) Навіть якщо вони говорять конкретно про тебе, саме тебе це не стосується.  Смішно, так?

  Тобто людина бачить шматочок твого життя (можливо 10%, можливо 1%) і по ньому судить усе, що ти робиш і яка ти особистість. При цьому, у цього експерта є свій бекграунд, настрій, гормони, невдоволення чи бажання. Все це ще спотворено тим, між ким відбувається комунікація і які цінності в цих людей…. А ще який в них період в житті та задоволення від життя…

  Тепер ти розумієш наскільки все, що думають і говорять люди навколо тебе є спотвореним від реальності?  Саме тому, не витрачай на це часу. Люди завжди будуть говорити, а в тебе є ти, твоє життя, важливі для тебе речі, люди, мрії, плани, думки… Не зважай

  Адже твої близькі люди, що люблять тебе просто так – це такий неймовірний дарунок від життя. Тільки подумай. Люди, які просто хочуть бути поруч, які просто дарують тобі тепло чи добре слово, люди, які тебе надихають, просто так. Люди, яким не потрібно нічого доводити. Люди, які люблять тебе в різних іпостасіях:) з усіма твоїм тарганами в голові, заморочками, невпевненостями і дурощами… вони не хочуть бачити тебе ідеальною, вони люблять тебе справжньою, щирою і зроблять все, щоб ти була  найщасливішою людиною.

  Цінуй таких людей в своєму життя, бо саме вони разом з тобою перетворюють посередність на неймовірність, а ця синергія – це  найпотужніший ресурс натхнення.


  Долучайтеся у Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

  Напиши, якщо тобі відгукнулося

  Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше