Довгострокове планування. Як не втрачати мотивацію в процесі?

admin
Поділитись

Якщо тобі зручніше слухати, лови аудіо-версію цієї статті.

“Плани на рік здаються дуже віддаленими від планів на тиждень. Не відчуваю прогрес”. Таке запитання я нещодавно отримала від читачки і зрозуміла, наскільки це актуально. У світі сучасної біганини, ми хочемо все і одразу. І це найшвидший спосіб загнати себе в глухий кут паніки та апатії.

Але давайте почнемо з самого початку. Ми загадуємо бажання на Новий рік чи думаємо про те, чого б хотіли досягти в своєму житті. Зазвичай це якась класна картинка життя своєї мрії: ми думаємо, що ми щасливі, що ми робимо те, що любимо, що навколо нас класні люди, що кайфуємо кожного дня і що нашу ціль нарешті досягнута: буде то реалізований проект, нова робота, нова подорож…

Ми це уявляємо, складаємо план здійснення цілі і пробуємо собі прикинути як можна дійти до цієї мети. В момент натхнення ми бачимо цей шлях не таким вже і складним, скоріше захоплюючим і веселим. Ми усвідомлюємо, що потрібно буде попрацювати, але чомусь міряємо за найменшою мірою і пишемо собі лише позитивний сценарій.

Далі історія думаю знайома всім. Натхнення покидає нас за кілька днів чи тижнів, ми поринаємо в щоденну рутину, дрібні справи, проблеми, біжимо. І в якийсь момент розуміємо, що пройшло 2 місяці, а ми нічого не зробили. НІЧОГІСІНЬКО для того, щоб наблизитися до мети. І робимо вибір (ключовий вибір) – розчаруватися.

Ми розчаровуємося, що наше життя не таке, як ми собі уявляємо, ми розчаровуємося, що ми так само робимо ту саму нудну можливо роботу, чи навколо ті самі люди, що і були. І ми мучимося, чому ж все так несправедливо і коли вже настане те нове омріяне життя? Знайоме таке відчуття?

Чому той вибір є ключовим?

Бо це той момент, коли ми можемо обрати інший шлях. Шлях роботи над собою, пригоди до своїх мрій замість розчарування. Омріяне життя завжди виглядає більш блискуче ніж те, що ми маємо зараз! Інколи, через камери інстаграму і фб, ця різниця набуває разючої кардинальності.

Але найсмішніше, що те, що ми маємо зараз – це єдине реальне, що ми маємо. І ми його так необачно не цінуємо, біжучи та страждаючи від відсутності того майбутнього, про яке мріємо.  Таке трапляється у кожного і в дуже різні періоди життя. І кожного разу в нас є можливість обрати той інший шлях, шлях сильної людини, яка готова йти до своїх цілей. Ось кілька лайфхаків, які допомагають мені зробити правильний вибір

Дай собі і  cвоїй меті час

Будь-яка ціль потребує часу. Ми так летимо в пошуках моментальних задоволень, що хочемо все і одразу. Ми одразу хочемо бути професіоналами, ми одразу хочемо досягти тих вершин, про які мріємо, ми хочемо відразу бігти марафон чи підкорювати Еверест в прямому і переносному значенні.  

Ми бачимо чиїсь круті результати і хочемо досягти ще більшого і бажано вже завтра. Ми не бачимо, як хтось пахав, ми не хочемо бачити, що комусь це давалося роками, ми не хочемо помічати, що короткий шлях має багато недоліків і що ми просто ще не готові. Ми хочемо лаври перемоги або “досягнення мети” швидко. Бо такий світ. Бо всі так роблять.

Але такого не буває. Сам шлях до мети формує тебе і робить готовою до результатів її здійснення. Не спіши.  Подумай про мистецтво маленьких кроків, про які писав Екзюпері. Спробуй насолодитися цієї пригодою. Спробуй замислитися над тим, що цей шлях – це твоя підготовка. Підготвка до крутих результатів і своїх особистих вершин. 

Тренуй себе регулярно. Роби крок кожного дня

Сила волі, професіоналізм, тіло, мозок, спосіб прийняття рішень та реакції на світ – це все тренується і удосконалюється. Це все можна натренувати шляхом методичних регулярних тренувань. Ми ж не очікуємо, що накачаємо прес за 1 похід в спортзал? То не очікуй, що ти зможеш здійнсити всі свої мрії вже завтра.

Починай з меншого. Починай з правильних звичок і щоденної роботи над своїми цілями. Так виглядають мої трекери щоденної упорядкованої рутини. Ні, це не означає, що я все роблю регулярно і ідеально:))) Це означає лише те, що я думаю про те, які риси і якості мені знадобляться для досягнення моєї великої мети? Якою людиною я маю бути, що здійснити задумане? І намагаюся робити це кожного дня:

  • встаю зранку, щоб мати час для себе
  • читаю, щоб розвиватися
  • приділяю час спорту, йозі і тілу щодня
  • пишу і аналізую. зупиняюся. думаю.
  • роблю щодня маленький крок в розвитку проекту.

Це моя схема і вона працює. Бо мій шлях я сама складаю по шматочку. Кожною звичкою. Кожною книгою. Коли я роблю ці дії кожного дня, в мене не виникає питання, чому мої тижневі плани не такі гарні, як річна ціль. І що ще так далеко. Я кожного дня до неї йду, значить я дійду до неї рано чи пізно. Це лише питання часу та зусиль. 

Створюй своє середовище. Будуй свої звички

Це не тільки про людей, що тебе оточують. Це про книги, що ти читаєш, відео, які дивишся, курси, які проходиш. Як ти створюєш життя щодня? Як ти прокидаєшся? Що ти робиш за день? Будуй свій внутрішній стрижень, удосконалюйся на 1%  щодня і вже за рік ти будеш на 365% крутішою людиною.  Для мене було відкриття, що піти в зал – це всього питання 1 години в день, а пробіжка – взагалі 45 хв. Так само, якби я просто за день гортала інстаграм і фб, читаючи якийсь флуд.

З маленьких звичок і шматків емоцій  складається кожен день. А з таких днів складається тиждень. А в році всього 56 тижнів. Подумай з чого ти будуєш свої?

Розкажи, що ти думаєш про це? Є відгук? Поділяєш?

Мені важлива твоя думка.

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше