Натхнення потрібно не шукати, за ним потрібно бігати з палицею.

admin
Поділитись

Привіт! Якось у соціальних мережах я запитала вас про теми, які б було цікаво почитати на блозі Пошуршимо?  Питання, що найбільше домінувало,  було про натхнення і де я його шукаю. Саме тому я назвала статтю трохи дивною, але дуже важливою назвою “Натхнення потрібно не шукати, а бігати за ним з палицею”. Я прочитала цю фразу кілька років тому і абсолютно з нею погоджуюся.

В цій статті я хочу поговорити не про те, де шукати натхнення, а про те, як його створювати. Ця майстерність є життєзмінюючою. 


Що таке натхнення?

Якось за вечірніми посиденьками з друзями ми говорили про стан «потоку» або “flow”, який так активно артикулюється багатьма лідерами думок та авторами книжок про саморозвиток. Якщо коротко, то це стан, коли людина може повністю поринути в якусь справу, не думаючи більше ні про що. Детальніше тут>>>

Натхнення – це прояв стану потоку, коли ти маєш настрій на певний вид активності і не можеш робити нічого іншого крім цієї справи. Зараз в тебе може бути натхнення подумати над своїми цілями, через 2 години – на приготування класного обіду, а ввечері – на читання книги.  Тобто натхнення – це тоді, коли ти почуваєш, що це саме те, що ти хочеш робити зараз.

Ключ 1

Ловити свої відчуття, що саме є доречним і бажаним у даний момент часу. Спробуй щось нове, дозволь собі експериментувати з місцями, музикою, оточенням, часом виконання. Мені, наприклад, дуже класно працюється над креативними задачами в затишних кав’ярнях. Не тому, що я так хочу, просто атмосфера для мене є реально сприятливою для креативу. В той же час, абсолютно несприятливою для стратегічного планування.

Так само, я знаю, що займатися спортом у мене є натхнення зранку і я намагаюся просто допомагати собі не опиратися бажанню побігати та не дати ліні погубити всі мої світлі наміри:) Ввечері ж я люблю читати і тому намагаюся робити відповідні справи у відповідний час.


Праця – невід’ємна частина натхнення

Проект “Пошуршимо?” – це чистий результат поєднання натхнення і праці. Знання, таланти, удача… все це другорядне. Моя формула класного результату – це натхнення + праця.

Найцікавіше, що ці два поняття є нерозривними і неподільними. Якщо є натхнення, але ти нічого не робиш – результат буде дорівнювати нулю. Те саме навпаки: праця без натхнення ні до якого результату не приведе.

Ключ 2

Завдання кожного людини бути в постійному пошуку натхнення, і в абсолютній готовності прикладати стільки зусиль скільки буде потрібно. Тільки тоді можна починати говорити про результати, успіхи і т.д.


Натхнення в голові

Можна дуже довго сидіти і чекати натхнення… Це як шукати цвіт папороті:) Шукати його можна вічність, але знайдеш ти тільки короткострокове відчуття. Натхнення потрібно вчитися створювати самостійно (бігати за ним з палицею). В кожного тут свої методи, оскільки всі ми різні і індивідуальні. Основа – знати ключики як налаштувати себе на той чи інший вид активності.

Я, наприклад, знаю, що для того, щоб сісти за статтю мені потрібна сприятлива атмосфера: гарне світло, приємна обстановка, чистота в кімнаті (якщо це вдома), кава чи цикорій, приємна музика, відчуття гармонії і бажання поділитися. Тоді стаття виходить щирою, по суті і цікавою. Якщо ж я сідаю за написання тільки тому, що потрібно написати – нічого хорошого з цього не вийде.

Так само я знаю, що для підбиття фінансових підсумків мені потрібно налаштуватися іншим чином: виділити 2 години і налаштуватися на робочий лад, відключити телефон і будь-які подразники, що можуть мене відволікти (бо я радо відволічуся, якщо вони будуть)). Тут зовсім інший підхід.

Ключ 3

Дослухайся до себе і шукай свої ключики. Дуже важливо проаналізувати, що тебе робить щасливим і піднесеним в роботі. Тобто, проаналізувати свої відчуття під час виконання різних типів завдань і записати це. За тиждень можна підбити підсумки і зрозуміти, що тебе надихає найбільше.

Свідомо збільшуй присутність надихаючих чинників в своєму житті. Після аналізу того, що дійсно дає тобі відчуття піднесеності – просто намагайся збільшувати присутність цього

  • Визначена людина: намагайся більше спілкуватися з нею, або слідкуй за її активністю
  • Місце: збільшуй свою присутність в цьому місці
  • Мотиваційні відео: слухай їх більше, книги – перечитуй, виписуй натхнення і перечитуй знову
  • Визначені проекти: цікався ними більше, може спробуй долучитися

#1 Основне – це не обмежувати себе своїми ж рамками.

Ми всі працюємо над собою кожного дня, ми всі – далеко неідеальні, ми всі стикаємося з деструктивними елементами, рутиною і необхідністю часом робити те, що потрібно, а не те, що хочеться… Але тут є 2 шляхи, про які намагаюся говорити постійно:

№1 Ти можеш думати як все погано, можеш жаліти себе, можеш страждати або почуватися нещасною людиною, бо все не так, як ти хочеш.

№2 Або ти можеш працювати над своєю реакцією на життєві обставини і створювати своє натхнення. Знай, де би ти не був/ла, це може бути відправною точкою до твоїх мрій, щастя і натхнення. Це вирішуєш тільки ти.

#2 Ніколи не надійся, що хтось зробить тебе натхненним.

Це видається дуже простим і є дуже оманливим. Це можна порівняти з навчанням: ніхто за тебе не може вивчити іноземну мову, правда? Ти можеш носити підручник з собою (для аури чи що), ходити в школу, оточувати себе людьми, що знають англійську, але поки ти не почнеш прикладати зусилля: вчити слова, регулярно займатися, постійно приділяти цьому час – ніякого толку з того не буде.

Так і з натхненням, над ним потрібно працювати, потихеньку створювати всі сприятливі умови в житті: де ти є, з ким ти спілкуєшся, що ти робиш, чим ти займаєшся, чому ти приділяєш свій час, що в тебе в голові – і це буде визначати ким ти є.

#3 Вся твоя реальність в тебе в голові. СТВОРЮЙ!


Розкажи про свої джерела натхнення!

Хочеш я продовжу цю тему? Я думаю зробити підбірку надихаючих проектів, місць, музики і книжок. Тобі було би цікаво? Якщо так, став плюсик в коментарях.

Плануй гарно! Плануй натхненно!

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше