Як бути усвідомленим або щасливе життя починається з голови [огляд книги]

admin
Поділитись

У людини можна відібрати все, але не можна позбавити її останньої свободи: вільно обирати свою реакцію на обставини, що складаються в житті (Віктор Франкл)

Аналізуючи минуле і мріючи про майбутнє, замислилася про те, що життя – капець яка цікава штука. Ти ніколи не знаєш, що буде завтра… Ти маєш цілу різноманітність виборів кожного дня: як прокидатися, який мати настрій, я реагувати, як думати, що робити, якими людьми себе оточувати, ким в кінці кінців бути і що нести в цей світ.

Часом ти можеш думати,  що нічого не можеш зробити. Але як сказав Віктор Франку, ти завжди можеш обрати свою реакцію на життєві обставини. Тому сьогодні я хотіла би поговорити про нову книгу, яка була мені чомусь дуже вчасною, простою і красивою: «Як бути усвідомленим» Анни Барнс.(паперова>>>)


Насправді для огляду книги достатньо просто переглянути наступні фото, з яких все зрозуміло: про настрій, про ідеї та думки.

Проте я би хотіла виділити кілька найяскравіших думок і поділитися своїми нотатками щодо них. 


Безумовно, важливо знати, що чекає на вас наприкінці шляху, але не менш важливо те, як ви туди дістанетеся (Орна Росс)

На початку року це особливо актуально, адже ми запланували так багато, придумали стільки всього цікавого, маємо зробити ще море всього-всього. Але я кажу собі кожного ранку, а раджу тобі: не втрачай краси сьогоднішнього дня в русі в майбутнє.

Це дуже ефемерні речі і це зовсім не означає, що потрібно розслабити «булки» і чекати якогось чуда! Але я більше кажу про баланс і про те, що потрібно цінувати те, що маєш сьогодні, не звертаючи з дороги в майбутнє.


Коли ви щасливі, ви примножуєте щастя

Часом мені здається, що ми занадто егоїстичні щодо своїх переживань і мрій. Ми стресуємо, нервуємось, переживаємо і цим прямо впливаємо на своїх близьких.

Я постійно наголошую, що люди – це те, що найбільше варто цінувати в житті. І коли ми егоїстично закидаємо їх своїми вже сто разів передуманими думками і безпідставними страхами, це так само знищує їх мотивацію і натхнення.

Мені хочеться дарувати натхнення і світло людям, яких я люблю. Хіба це не класно? Ділитися радістю, а не пригніченням, приносити світло, а не сум додому ввечері. Тоді атмосфера натхнення і добра мультиплікується навколо і повертається тобі в 100 разів.


Усе, що ви робите можна зробити краще, лише розслабившись.

І тут мова, як на мене, йде скоріше про емоційне розслаблення під час виконання будь-якої задачі. Це ж лише задача, а не кінець світу. Погодься, ми часом схильні гіперболізовувати свої переживання у відношенні до ваги проблеми чи необхідного рішення. Мені подобається підхід усвідомленого відпускання переживань і  концентрація на самому результаті,  а не на тому: що буде далі, що якщо не вийде, що якщо не зрозуміють, що якщо провал, що якщо  будуть сміятися…


Виключіть з лексикону 2 слова «ЩО ЯКЩО» і жити стане легше

Ну реально, скільки таких припущень ми робимо кожного дня? Але найгірше те, що вони нас зупиняють і мають реальний вплив на наші життєві рішення. І це так неправильно! Ці думки відволікають тебе від сфери концентрації, і що найсмішніше, вони є безпідставними. Ти ж насправді ніколи не знаєш, що буде якщо … Ти просто припускаєш і даєш думкам розростися в голові та перекрити кисень креативу, зосередженості і ефективності. Тому просто позбудься як думок, так і  слів в своїй мові. Кінець кінцем, ми живемо лише один раз:)


Бадьоре серце подібне до неба, що випромінює світло (Хафіз)

Як же я люблю бадьорих людей, які не піддаються тиску обставин, жалінню себе і бажанню поскаржитися. Вони рухаються впевнено і активно, вони заряджені своєю внутрішньою енергією і їм не потрібна гарна погода, смачна кава чи саме такий розвиток подій для гарного настрою.

Такими людьми не народжуються, такими стають. Тобто кожен з нас може бути  згустком світла і добра. Вчимось, тренуймося, працюємо і  розвиваємося:)

Висновок

Повіривши в свої сили, ти можеш перевернути не тільки своє життя і весь світ. Наші можливості обмежені лише нашою головою, тому ми можемо зробити цей день як найпрекраснішим в житті, так і найпаскуднішим. Тобі вибирати:)

P.S. Я зараз готую план публікацій на наступний квартал. Пишіть теми чи питання, про які вам би було цікаво пошуршати .


Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше