Ми наділені свободою волі, яка дозволяє нам відповідати за свої рішення {принти для планування}

admin
Поділитись

Привіт! Сьогодні  хочу трішки привідкрити завісу нашої  “Спільноти натхнення” і поділитися однією з статей.

Ми творимо життя своїми рішеннями. Кожного дня ми вибираємо куди рухатися, кажемо “так”або “ні” можливостям, вибираємо людей, себе та своє життя. Деякі рішення можна виправити, а деякі є безповоротними, коли ви досягаєте точки неповернення.

А ще, ніхто крім вас ніколи не зможе знати чи рішення було правильним. Саме тому, я вирішила звернути увагу на це питання в сьогоднішній публікації та трошки допомогти обдумано та впевнено приймати важливі рішення життя.

Отож, ми сьогодні розглянемо 3 прості інструменти для оцінки ситуації, перспективного погляду на альтернативи та об’єктивного аналізу наслідків.

До кожного інструмента завантажуйте принти.


1-11circleСистема оцінки плюсів і мінусів

Простішого способу проаналізувати серйозну ситуацію придумати напевно неможливо. Ви так практикували? Отож, ми виписуємо всі плюси та мінуси того чи іншого рішення та порівнюємо результати. Не обов’язково рахувати кількість пунктів в кожній колонці, щоб зрозуміти для себе доцільність того чи інакшого напрямку. В процесі визначення плюсів та мінусів непомітно протікає логічне та об’єктивне обдумування ситуації з усіх боків, що і допомагає в кінці кінців визначитися.


2222-circle

Квадрат Декарта 

За допомогою цього інструмента ви можете оцінити свої альтернативи з усіх боків та спрогрозувати можливі наслідки. В квадраті Декарта ми відповідаємо на 4 питання щодо ситуації:

  • Що буде, якщо це трапиться? Перерахуйте якнайбільше плюсів такого випадку
  • Що буде, якщо це НЕ трапиться? Плюси ситуації, якщо нічого не зміниться і ви не отримаєте бажаного.
  • Чого НЕ буде, якщо це трапиться? Мінуси від отримання бажаного.
  • Чого НЕ буде, якщо це НЕ трапиться? Мінуси того, що ви не отримаєте бажаного. Відповідь має відрізнятися від відповіді на питання №3. Не ігноруйте подвійного заперечення.


3333-circleМатриця Ейзенхауера 

Також, її називають універсальною матрицею тайм-менеджменту. Тут мова йде не про ситуації формату “ТАК/НІ”, а про розуміння пріоритетності, що не менш важливо.

Будь-яке завдання, рішення чи вибір потрібно відправити до однієї з чотирьох категорій:

  • терміново і важливо (виконати негайно)
  • важливо, але нетерміново (запланувати на пізніше)
  • неважливо, але терміново (можна делегувати)
  • нетерміново і неважливо (завдання чи рішення, які можна не виконувати взагалі)

Стівен Кові дослідив, що більшість  дійсно серйозних завдань відноситься до Категорії 2, і оскільки вони не дуже термінові ми постійно їх відкладаємо. А замість того виконуємо термінові, але не дуже важливі завдання, які не приносять ніякого результату. Тому і з’являється відчуття “білки в колесі” без конкретного результату. Якщо чесно, то мене це просто вибило з колії на кілька днів.


Проаналізувавши свої справи, я зробила висновок, що сама створюю свій шалений темп і сама роблю передумови відкладання дійсно важливих рішень. Це перевернуло в голові уявлення про мій день та тиждень, а також повернуло пріоритети на правильні місця.

Дуже вірю, що ці легкі і ефективні вправи зможуть вам допомогти більш впевнено і без крихт жалю вибирати правильну дорогу свого життя. 


Розкажіть про свій досвід прийняття важливих рішень? Що вам допомагає не “рубати з плеча” чи не відтягувати рішення на роки?

Дуже цікаво!!! Пишіть в коментарях!

Усім дякую і приємного дня/

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше