Як уникнути внутрішнього вигорання? {free принт для життєвого балансу}

admin
Поділитись

Привіт! Ми тут частенько шуршимо про цілі і про продуктивність, як себе мотивувати і як рухатися до своїх цілей. Тема, погодьтеся, є дуже актуальною і «гарячою». Але сьогодні ми будемо говорити про протилежний процес і про наслідок якраз неправильного цілепокладання та фейкової продуктивності. Хочу поговорити про вигорання.

Вигорання може бути емоційним, фізичним чи професійним. Знаєте той стан, коли навіть при великому бажанні, ти більше не можеш нічого з себе вичавити. Тут не питання лінощів чи непродуктивності, скоріше тут про довгострокове і глибоке виснаження однієї частини діяльності, або ж усіх відразу.  Знайомо?

В моєму житті глибоке виснаження було лише раз, а от короткострокові вигорання трапляються досить регулярно. Хочу  з цим боротися і шукаю шляхи попередження чи уникнення. Тому власне і пишу тут свої висновки, оскільки, думаю, що з такими питаннями стикаюся не тільки я.

Давайте розберемося чому так трапляється?


Причина#1: Неконтрольований трудоголізм

Ти можеш працювати ночами чи на вихідних, перевіряєш скриньку 15 тисяч разів на день, почуваєшся некомфортно, якщо в тебе немає відчуття запари, відповідно самостійно її собі створюєш навіть без необхідності. Такою хворобою я сама перехворіла і знаю її симптоми з власного досвіду.

Відразу хочу зауважити, що є люди, яким цей ритм абсолютно комфортний і вони можуть так жити постійно. Це їх хвиля! Але таких напевно лише 2%. Я ж відношуся до  іншої категорії, думаючи що можу все, на третій місяць такого режиму вже в повному стресі. А стрес – це зовсім не про продуктивність і натхнення.

Лікування: Став собі стопи

Ясно, що якщо вже тисне взята на себе відповідальність, то діло треба довести до кінця. Але ми ж говоримо про довгострокові процеси і тут все в наших руках.

Ставити стоп означає визначити кордони між різними сферами свого життя і намагатися балансувати. Насправді, питання витримки балансу – це ще та головоломка, але це єдині ліки, що я собі придумала.

Слухай себе. Спробуй бути чесним/ою з собою щодо того, з яким настроєм ти робиш ту чи інакшу активність, яка твоя мотивація. Визнай свою втому, а не мотивуй себе 5-ма чашками кави… Не блефуй перед самим собою, адже від цього страждаєш тільки ти.


Причина #2: НЕвміння казати ні

Казати ні – це одне із найважливіших навиків в житті. Ми недавно обговорювали цю тему в попередній статті і я зрозуміла, наскільки ця тема актуальна. В нашому вседоступному і різноманітному житті, вміти казати «ні» – це спосіб самозахисту, без якого можна просто потонути в тонах реклами, пропозицій, ідей, доріг, людей, непотрібних слів…

Лікування: Вчитися відмовлятися

Наспраді відмовлятся значно ваще, ніж погоджуватися. Не дивно, адже ми ж хочемо бути класними, добрими, веселими.. хочемо погоджуватися на зустрічі (можливо і не такі потрібні), пробувати новинки (можливо не такі актуальні), приймати пропозиції (можливо  і  не такі вже і цікаві)…

А оскільки в добі лише 24 години, ти можеш втиснути туди лише певний набір емоцій, людей, діяльності. І вибір «так/ні» – це своєрідний фільтр того, що тобі до душі. Не відмовляйся від вибору свого життя.


Причина #3: Неправильні пріоритети

Чому часом в житті ми витрачаємо час на неважливі справи? Часом буває відчуття, що важливе чомусь завжди лишається за бортом: забулися зателефонувати чи відвідати батьків, не встигли прочитати улюблену книгу, мало часу проводимо з сім’єю, робимо більше неулюбленого, ніж улюбленого, вже 100 років думаємо про власний проект і все відклаємо… Ох стільки таких думок приходить кожному з нас.

Лікування: Аналізувати

Не картай себе за щось, що не встиг/ла, а краще задавай питання “чому”? Це значно продуктивніше.

Чому не встигли, чому не вийшло, чому відкладаю, що роблю замість…? Мій висновок – я сама своїм вибором та пріоритетом вирішую, на що в мене вистачить часу, а на що – ні. Це не про час, це про вибір того, на що/кого його витратити.

Життя таке коротке, щоб жити його не у гармонії зі своїми цінностями та витрачати час на непотрібні речі. Тільки задумайся, що такого дня більше не буде, що не буде вже такої осені, такого чи такої тебе і такого моменту. Подумай, як хотілося б прожити цей час і починай потихеньку рухатися в цьому напрямку.

Коли ти вигораєш, хочеться все рубати з плеча і часом це корисно, але не завжди. Інколи потрібно не бігти від себе, а в першу чергу зрозуміти куди бігти. І взагалі, чи варто бігти? Вигорання – це наслідок. Бігти від результату, не розуміючи причини – безглуздо.

Вчимося і мислимо стратегічно. Повір, ніхто не знає як правильно і ніхто не підкаже тобі, куди йти. Шукай всередині. Я підготувала класний принт для аналізу балансу свого життя. Завантажуй нижче.

Інструкція користування: визнач основні сфери життя та оціни їх розвиток за шкалою від 1 до 10, де 10 – це максимум. Зрозумівши, де прогалини – починай працювати над виправленням цього.

Дякую! Завантажуй принт в форматі А4>>>>


Розкажи чи знайоме тобі вигорання і як ти борешся з цим?

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше