Міфи абсолютного позитиву або чому потрібно вчитися казати ні?

admin
Поділитись

Ми живемо  в світі позитивних вібрацій. В книгах, соціальних мережах чи новинах ми читаємо поради про те, як щоденно радіти своєму життю, як кожного дня бути мегащасливим, позитивним і відкритим, як казати “так” усьому, що приходить в житті….

Звісно в цьому є суть і намагатися не впадати в депресивні стани – дуже важливо. Проте, часом я спростерігаю гіперболізацію такого  “позитивного мислення” навколо. Адже дуже легко під назвою “позитивізму” підносити дуже різні поняття і думки. Кілька з  таких трендів та понять я би хотіла описати далі і мені дуже цікава ваша думка щодо цього.

Хочу наголосити, що ця стаття – це просто підсумок моїх роздумів та реакція на те, що я бачу і чую навколо. Я не претендую на схвалення чи засудження. Я буду рада, якщо прочитавши наступні кілька абзаців, ти задумаєшся чи бува не потрапив/ла в ці “тренди” і чи бува вони тобі не псують життя. От і все.

Цікаво спостерігати всеохоплюючі тренди “щасливого життя”, які роблять мільйони людей нещасливими. 

1-circle

# Відмова від можливостей – це втрата шансу бути щасливим

Дійсно, ми кожного дня зустрічаємося з можливостями і виборами. Це така життєва гра, коли мусиш вибирати що робити, що думати, що читати, з ким проводити час… І зараз так популярно думати, що казати “так” усім можливостям – це мега позитивно і правильно:) Але давайте подумаємо трохи глибше.

Коли ми кажемо “так” усьому, що з’являється в житті, ми НЕ відсіюємо те, що нам насправді не потрібне. Ми знімаємо свій фільтр важливого і неважливого. І часом, впускаючи в своє життя непотрібне, ми витісняємо щось важливе і цінне з нього.

Тому я абсолютно впевнена, що кожна людина завжди стоїть на порозі вибору між “так” і “ні”, і обидві відповіді є рівноцінними в кожній конкретній ситуації.

Як на мене, то тут важливим фактором є ЧЕСНІСТЬ. Бо чесне “ні” – це значно сильніший і важчий вибір, ніж позитивне “так”, що йде не з серця.

2-circle

# Абсолютна потрібність мега подорожей в самоствердженні людини.

Я частенько піднімаю цю тему тому, що сама в свій час повелася на це, і добре, що мені вистачило голови вчасно зіскочити з цього потягу. І не тому, що це неправильно, а тому, що це просто не мій формат.

Кілька останніх років – прямо БУМ такого способу мислення. І часом, живучи собі в своєму маленькому місті, маючи досить спокійну роботу і гарну сім’ю, можна відчути себе нещасним від того, що твій фб не засипаний супер екзотичними фоточками і натхненними фразами. І як на мене, то це абсолютний абсурд, бо кожен з нас є унікальним і шлях пошуку і розвитку для кожного є особливим.

Задайте собі питання, чи залишилося у вашому світі місце для вас самих? Для того, що вам цінно, що ви по-справжньому любите? Чи вистачало вам часу зрозуміти, що саме вам важливо? А чи стане ваш світ кращим від того, що ви хочете в нього впустити ?

В своєму житті я маю людей, які не знають, що таке автостоп чи коучсерфінг, зима в Азії чи уікенд в Європі…., і в цих людей я вчуся життєвої мудрості. Так, подорожі – це дійсно дуже крутий і швидкий спосіб пізнати і побачити нове, але вони ні в якому разі не є 100% інструментом здобуття довгострокового щастя. І це я кажу з власного досвіду:) Подорожі приносять істину тим, хто не може знайти її вдома.

1-ci3rcle#Думаючи про негатив, ти псуєш свій позитив

Бути позитивною людиною – це прекрасно. Але погодьтесь, що бути абсолютно позитивним скрізь і завжди, та ще й вчити цьому інших на кожному кроці – це перебор. Ну не вірю я, що є люди, які 100% свого життя є в хорошому настрої, яке б життя в них не було.

Так не буває тільки тому, що ми просто люди, ми мінливі біологічні істоти, яким ще дуже далеко як до ідеального сприйняття світу, так і до ідеального світу. Ми можемо працювати над собою, ми можемо медитувати, здійснювати свої мрії, робити те, що хочеться…, але бути в абсолюті щастя 24 години на добу – неможливо. Принаймні для мене.  І ті, хто мене переконує, що це не так – обманює або мене, або себе:)

Думаючи про такі категорії як “позитив” і “негатив” ми забуваємо про абсолютну цінність для кожної людини – ЩИРІСТЬ. І бути щирим у своїх виборах, настроях, ідеях і думках – для мене є єдиним правильним шляхом. Щирим з собою і зі світом.

Поділися своїми думками щодо цього?

Або якщо поділяєш мої – постав “+” в коментарях. Дякую!

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше