Принципи: чому краще важче, ніж навпростець по життю?

admin
Поділитись

Привіт, друзі. Сьогодні пишу на одному диханні і про те, що для мене є чітким і навіть не потребує обговорення. Проте часто бачу, що не всім це так очевидно, і тому трохи сумно. Я буду говорити про життєві принципи. Адже кожен з нас складається з мільйонів різних шматочків мрій, ідей, думок, уявлень про життя, певностей в поняттях, стереотипів. Особистість тому і унікальна у кожного, адже набір усіх цих шматочків є унікальною формулою – як ДНК.

Парадоксальним є явище співіснування таких різноманітностей, успішна або провальна співпраця, дружба, любов чи ворогування. А чарівною “абракадаброю” цих процесів, що стали запорукою взаємодії, є принципи.

Для мене люди поділяються на тих, що з близькими мені принципами, і на тих, що ні. Ви можете зауважити, що це дуже “чорно-білий” підхід до такого складного феномену і що завжди є щось сіре посередині.

Але я впевнена в тому, що усе складне складається з чогось більш простішого, а простіше – із ще простішого і тд. Відповідно усе складне для розуміння можна розкласти на більш прості складові, якими для мене і є принципи.

Скажу відверто, що з принципами жити важче, ніж без них. Це як з гіркою правдою в народній мудрості: важко сказати гірку правду, ніж солодку брехню. Ми кожного дня робимо вибори: одні на мікрорівні, одні більше глобальні.

Реально інколи хочеться піти легким шляхом: збрехати, щоб довго не пояснювати, не сказати, щоб не вибачатися, не заступитися, щоб потім не мати наслідків, промовчати, бо це ж не до мене… Часом просто ліньки вникати в усі ці ситуації і багато кому хочеться стати чарівною “квіточкою” і не думати ні про що:))) Але ми не квіточки.Ми люди і мусимо відповідати за свої вчинки, слова і думки.

Сьогодні в мене порив душі, ви вже вибачайте:) Але так хочеться, щоб кожен задумався над цим і перестав йти короткими легкими шляхами по серцях і головах інших. Потрібно завжди тримати в думках що те, що вам може здатися несуттєвим (пару слів, одна фраза), іншу людину може відвернути на все життя. Тонкі матерії людської душі…

І якщо повернутися до принципів, то насправді все так на поверхні і так очевидно, що просто вражає своєю геніальністю. Поділюся з вами трошки своїми переконанням і мені цікаво знати вашу думку щодо цього.

Щирість

Так виходить, що я постійно наголошую на цьому понятті і якщо провести маленьке дослідження, то напевно в кожній другій публікації на блозі ви може знайти щось про щирість. Бо це дуже широко: це про щирість з собою і  з світом навколо, також про щирість думок, почуттів, слів, дій. Це про щирість відносин і захоплень.

Як на мене – то це основа буття, бо без неї, все просто несправжнє і штучне.

Актуальним прикладом також є життя в соціальних мережах. Це тільки мені воно здається таким ванільним і несправжнім?

Добро і зло

Наче з старої казки з дитинства: є добрий герой і є злий дракон. Так і в житті, як каже одна близька мені людина: є люди або від доброго, або від злого. Іншого не дано і посередині не проскочиш.  Це вже нюанси, яка ситуація, які мотиви чи бекграунд, який в кого настрій чи характер.

Якщо подивитися стратегічно, то людина робить один цей великий вибір в житті і, вже ґрунтуючись на цьому, обирає свої цінності, принципи, думки, дії, слова…

Слово=Дія

Принцип, який стає ключем до поняття довіри і відповідальності. Якщо обіцяєш – роби, якщо не хочеш робити – не обіцяй. Елементарно, правда? Чому тоді стільки всього між цими двома словами відбувається: відмазки, брехня, спихання на когось іншого…?

Так визначається “вага слова” кожної конкретної людини в моєму житті. В кожного з нас є ті, хто точно зробить, якщо пообіцяв, правда? Заради таких людей слова хочеться також розбиватися об стінку, але виконувати свої обіцянки.

На сьогодні думаю вистачить, бо загружу вас перед вихідними:) Якщо вам цікаво, можу продовжити цю тему в наступних публікаціях. Ставте плюсик в коментарях, якщо це так…

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше