Чому не варто порівнювати себе з іншими?

admin
Поділитись

Привіт, сьогодні один із тих приємних вечорів, коли ти вдома, коли надворі вже прохолодно, а гаряче какао і плед значно привабливіші ніж будь-що інше у світі. В такі моменти хочеться подякувати за своє життя, за те, що маєш такі моменти, таких людей, і звісно за те. що усвідомлюєш цінність усього, що навколо.

Давно я не писала просто думки, як колись:) І сьогодні я хочу поговорити про порівняння. Зазвичай ми не хочемо собі в цьому зізнаватися, адже вже дорослі і все таке.

Але, на жаль, ми практикуємо деструктивне порівняння частенько і потрібно бути дуже сильним, щоб зупинитися і перетворити його на конструктив.

Кожного дня ми гортаємо фб стрічку, в якій висвітлене таке “ідеальне”, таке “прекрасне”, таке  “веселе та розкішне” життя інших, що ми здаємося собі маленькими і незначущими. Часом, чиїсь успіхи можуть здаватися такими яскравими, а життя – таким блискучим, що мимоволі ти починаєш порівнювати і думати про свою нікчемність.

Ще бувають ситуації, коли ти бачиш людину, що здійснює твої мрії, що робить те, що ти завжди мріяла робити, або живе так чи там, де ти завжди хотів. І тут неважливо якою прекрасною є ця людина, і якими добрими є ви – в душу закрадаються нотки порівняння.

Такі люди і таке життя. Нас виховують в конкуренції, нас мотивують кращими прикладами, нас бичують чиїмось успіхами і надихають чиїмось історіями. Фільми показують ідеальний шлюб чи любов, книги часто пишуть про те, як досягти успіху чи стати супер продуктивним… Поглинаючи ці величезні масиви “надихаючої” інформації, ми втрачаємо себе, бо починаємо порівнювати з тим, де ми є зараз, і з тим, де є ті, хто написав ту чи інакшу книгу, наприклад.

Якщо ви будете копіювати чиюсь ношу, то втратите свою суть. А це найстрашніше, що може стати з особистістю.

Я почала про це думати не просто так. Просто кілька років тому, я відчула вперше і по-справжньому, що це: жити, не порівнюючи себе з іншими, жити так, як хочеться мені, робити те, що бажаю і не звітувати ні перед ким щодо своєї успішності. Це свобода, що розв’язує руки до творчості, креативності, розвитку внутрішнього “я”, адже ви не думаєте, що подумають інші.

Люди багато говорять про інших, як на мене – то забагато. Ми коментуємо класні фотки в Instagram, слідкуємо за кар’єрою в LinkedIn чи ходимо на зустріч випускників, щоб подивитися, чи не відстали ви часом у “забігу”.

Ми часто муштруємо себе за те, що занадто мало зробили порівняно, адже хтось в нашому віці вже огогого.

ef3e7a9800fbfca8e7d55a533250ba2d

У мене є для вас кілька беззаперечних аргументів і тез для того, щоб сказати собі СТОП:


  1. Ви ніколи не знаєте як насправді виглядає життя тих “кумирів”, на яких ви рівняєтеся. Адже нам доступна лише зовнішня оболонка буденності, в більшості яскрава, помітна, блискуча. Що всередині – завжди лишиться за прикритою завісою.

  2. Ви мусите абсолютно чітко усвідомлювати, що більшість людей показує лише вершину айсбергу: успіху, стосунків, кар”єри… Все інше – під водою.

  3. Ніколи не думайте, що чиясь перемога далася їм легше ніж вам. Для того, щоб зробити щось суттєве, потрібно працювати. УСІМ! І навіть якщо вам здається, що Ейнштейн просто став крутим, чи Стів Джобс – супер мега, ви помиляєтеся. Просто почитайте їх біографії і те, СКІЛЬКИ часу, зусиль, сил, нервів, здоров”я вони витратили на свої успіхи.

  4. Кожна людина – унікальна. Це банальна фраза, але я не можу її не повторити. Я точно знаю, що кожна людина несе щось своє індивідуальне в цей світ. Якщо ви будете копіювати чиюсь ношу, то втратите свою суть. А це найстрашніше, що може статися з особистістю.

  5. Над собою потрібно постійно працювати. Кожного дня! Для того, щоб стати тим, ким ви хочете, жити так, як мрієте, робити те, що любите. Нічого не приходить відразу. Може навіть не за кілька років. Але історія показує, що хто стукає, тому відчиняють а хто шукає, той знаходить. Не опускайте руки.

  6. Вчіться у інших. Це останнє і найважливіше правило. Не порівнюйте, а вчіться. Бо так ви підсилите свій стержінь і повірите у свою власну силу, у свою роль в житті інших та вплив на цей світ.

А ще дякуйте тим, хто любить вас справжніх. Не за ваші заслуги, не за вашу красу чи дотепність, не тільки вас веселих чи серйозних, розумних чи пришелепкуватих, а вас різних, різноманітних і справжніх.

Бо ці люди вгледіли те, що, можливо, ви самі ще не побачили в собі.


Усім добра. Плануйте своє життя гарно!

Придбати блокнот тут>>>


Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше