Мовомарафон – зроби собі свою незалежність {інтерв’ю}

admin
Поділитись

Привіт, друзі. У мене сьогодні особлива нагода для цієї публікації. Завтра – День Незалежності України і для нас усіх це дуже важливий день. Я чула багато цинічних думок з приводу цього свята: Україна економічно і політично залежна, залежна від світових гравців чи від агресора, незалежність нам далася дуже легко (навіть так:) тощо.

Проте я щиро вірю, що незалежність проростає у кожному з нас: незалежність думки та світогляду, незалежність від оточуючих, незалежність в своїх цілях і пріоритетах як людини, так і країни, незалежність у своїй мові…

Дуже важко переоцінити роль мови в самоствердженні народу. І хоча в результаті цілеспрямованих політичних і ідеологічних тисків мова, на даний момент, стала предметом дискусій і навіть, подекуди, і причиною різних сторін барикад, я впевнена, що українська мова пережила вже стільки всього, що і цей етап ми пройдемо впевнено і в правильному напрямку. Бо мова об’єднує, а не розділяє.

Дуже приємно знаходити однодумців. Але ще приємніше знаходити однодумців, що творять реально круті ініціативи і проекти. Саме про таких будемо говорити сьогодні. Увага!!! Останній день реєстрації. Знайомтеся і  долучайтеся: МОВОМАРАФОН!

13895440_1911492435744776_313616334078698861_n

То що ж таке мовомарафон? Розкажіть будь ласка про свій проект?

Мовомарафон – це акція до 25-ї річниці Незалежності України. Суть полягає в тому, що українці, які зазвичай говорять російською, і хочуть покращити свої знання з української мови, або перейти на українську починаючи з 24 серпня 25 днів будуть говорити українською мовою. Також учасники будуть отримувати цікаві завдання і матеріали, які їм в цьому допоможуть. Цільова аудиторія проекту – патріотичні українці, які зазичай розмовляють російською мовою.

 Зареєструватися на Мовомарфон можна на сайті:http://movomarafon.in.ua/

Як прийшла ідея і в чому полягає місія проекту?

Перший Марафон відбувався у Харкові в лютому-березні 2016 року й тривав 21 день. Ідея виникла в Світлани Охович, яка разом з іншими активістами «ФРІ Харків» його організовувала. Зареєструвалося 800 людей з Харківщини, інших областей а також Іспанії, Грузії та Німеччини.

Місія проекту полягає в тому щоби якомога більше людей знало українську мову, поважало її, відчувало комфорт у спілкуванні нею.

Як ви позиціонуєте мову і її роль в процесах державотворення, самоідентифікації?

Українська мова – це маркер української ідентичності. Це те, що відрізняє нас українців з-поміж інших народів. Українська мова, разом з культурою та історією є гуманітарним фундаментом Української Державності.

😎 Найпереконливіший аргумент перейти на українську? Українець, який говорить українською мовою є більш переконливим. (с) Австрійський професор Міхаель Мозер

Розкажіть будь ласка про команду та партнерів.

Мовомарафон організовують активісти громадських ініціатив “Переходь на українську, “Безкоштовні курси української мови”, ФРІ”. Координує Ярина Чорногуз.

Партнери: мистецька агенція Наш Формат, Українська книгарня Смолоскип, Видавництво “Абабагаламага”, Літературна агенція “Discursus”,Видавництво “КСД”, Видавництво Старого Лева, Видавництво Vivat, Авторська кухня словників Тараса Берези, портал “УкрFace” та Андрій Ільків, Кіт Інжир, Типографія Мадрид, IT компанія ABTO Software та Святослав Літинський, Taras-Video та Тарас Троцюк, Віктор Колтуцький.

Чи аналізували ви вже географію учасників?

Зареєструвалося понад 3800 учасників з 30 країн світу. Карта доступна за цим посиланням:

Мапа учасників мовомарафону (онлайн мапа тут)

1

 Топ три поради для тих, хто хоче удосконалити свою мову

1. Пробуйте говорити українською, дивіться фільми
2. Читайте книжки і слухайте музику українською
3. Приєднуйтеся до Мовомарфону 🙂

 Зареєструватися на Мовомарфон можна на сайті тут

Увага!!! Останній день реєстрації

Будуйте незалежність зсередини!

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше