“Копай всередині себе криницю…” – Григорій Сковорода

admin
Поділитись

Я давно хотіла присвятити публікацію Григорію Сковороді, генію і людині, що в простих словах дарує істину і хочеться думати і думати над кожною фразою і застосувати її в своєму житті. Хоча в той же час, інколи занадто “концентрований” Сковорода мені не до снаги: взагалі не сприймаю його в аудіо форматі наприклад, або читаючи в транспорті.

Останнім часом спостерігаю, що це захоплення стосується не тільки мене:) Підтвердженням того є наприклад проект онлайн-радіо RADIO SKOVORODA: перше в Україні мандруюче радіо. Мені сподобалася і ідея, і її втілення. Дуже цікаво спостерігати з першого дня як вони динамічно розвиваються і як натхненно працюють. Дуже рекомендую.

5521_245470515788293_3375241032218372887_n

Також, Сковорода став натхненням для іншого цікавого проекту «Мандрівець»: вивчай Сковороду граючи. Хто б міг подумати, а це створена настільна гра, яка призначена для вивчення життя Григорія Сковороди в ігровому форматі. І такі ігри використовують в музеях та школах. Дуже крутий підхід, як на мене. І дуже в дусі самого Сковороди:) 

mandrivets-ontable-game.indd

Ну а тепер, пропоную кілька цитат, які чіпають мене за живе. І якщо у вас є доповнення – поділіться ними в коментарях.

Збери всередині себе свої думки і в собі самому шукай справжніх благ. Копай всередині себе криницю для тої води, яка зросить і твою оселю, і сусідську.

Хіба не любов усе єднає, будує, творить, подібно до того, як ворожість руйнує?

Processed with VSCOcam with g3 preset

Думки, наче повiтря; його годi побачити, але воно твердiше землi i сильнiше води: ламає дерева, руйнує будiвлi, жене хвилi й кораблi, їсть залiзо i камiнь, гасить і роздуває полум’я. Так i думки сердечнi – начебто немає їх, але вiд цiєї iскри пожежа, хвилювання i руїна, вiд цього зерна залежить цiле дерево нашого життя.

Природа прекрасного така, що чим більше на шляху до нього трапляється перешкод, тим більше воно вабить, на зразок того найшляхетнішого і найтвердішого металу, який чим більше треться, тим прекрасніше виблискує.

Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо: ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим, що є, так ніби минуле зможе вернутись назад, або напевно мусить здійснитися сподіване.

Тоді лише пізнається цінність часу, коли він втрачений.

Коли ти твердо йдеш шляхом, яким почав іти, то, на мою думку, ти щасливий.

Облиш забобони, обмий совість, а потім одежу, залиш усі свої хиби і підіймайся!

Живуть на землі й тi, хто ні про що  не думає, як  лиш розбагатіти,  нажертися, напитися, нарядитися. Тікайте від  розмов з цими пожадливими до наживи. В серці їх погане  сім’я виплоджує жовч і зміну отруту, що вбиває душу.

Ніхто не може вбити в собі зло, коли не втямить спершу, що таке те зло, а що добро. А не взнавши сього у себе, як можна взнати і вигнати його в інших.

Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде від того, що воно скрізь. Воно схоже до сонячного сяйва — відхили лише вхід у душу свою.

Зрозумiй одне тiлъки яблучне зерно, i досить тобi. Коли в нiм сховалося дерево з коренем, гiлками, листям та плодами, то можна в ньому вiднайти незчисленнi мiльйони садiв, осмiлюся сказати, i незчисленнi світи.

135511_380

Не все те невірне, що тобі незрозумiле.

Немає іншого і бiльшого нещастя,  як коли душа  болить.  Вона  болить тоді,  коли болять думки.

Будьмо мудрими:)

Плануйте гарно разом з Лавкою креативного планування>>>

Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше