Як ви збудуєте своє життя? К. Крістенсен

admin
Поділитись

“Чи роблю я в житті те, що дійсно важливо для мене?

Чи мої дії збігаються з тими, які декларую назовні?

Як цілеспрямовано впроваджувати свою стратегію, а не стати просто залежним від неї?

Кожен із нас час від часу має ставити собі ці не завжди зручні запитання, та давати на них чесні відповіді”

Це перші рядки книги “Як ви збудуєте своє життя” Клейнтона Крістенсена (паперова>>> ) про яку я пишу сьогодні. Ця книга є згустком енергії і правильних думок про цілепокладання, побудову власної стратегії та розвитку свого життя. Для мене вона – особливо актуальна, адже саме цим я займаюся останні кілька років:)

Книга цікава тим, що автор проводить паралелі між розвитком компанії та людини: ресурси, мотивація, успіх, стратегії, цілі, … – все це актуально як на глобальному, так і на локальному рівні. Книга написана достатньо просто мовою з конкретними прикладами.

DSC_1560

Ідеї, що мене зачепили в процесі читання: 

 • інвестиції, ресурси, капітал – це не тільки про бізнес, а і про життя …
 • що жене нас вперед: врівноваженість мотиваторів
 • як знайти улюблену роботу
 • на чому будувати свою життєву стратегію
 • щоденний вибір – важливий вибір
 • що закладати в голову дітям
 • якою має бути школа, щоб виховати не лідерів, а щасливих людей.

Мало хто вміє так зосередитися на своїй меті, щоб ніколи не втрачати з поля зору свою мрію і робити те, що насправді має значення. Минають роки, і більшість із нас дозволяє мріям загубитися дорогою. Ми керуємося не тими міркуваннями, обираючи роботу і звикаючи до неї. Ми потроху призвичаюємося до думки, що заробити на життя тим, що ми насправді любимо, неможливо. 

 • Справжня стратегія – і для компанії, і для вас – є втіленням сотень щоденних рішень щодо витрати ресурсів. Як зрозуміти, що ви рухаєтеся в потрібному напрямку? Потрібно звернути увагу, на що витрачаєте ресурси. Якщо не вкладаєте їх у втілення обраної вами стратегії, це означає, що стратегії ви не втілюєте.
 • Знайти роботу, яка мотивує, не так і просто. З того, як компанії будуються свої стратегії, ми можемо розуміти, що нехай розбудова стратегії спершу і нелегке завдання, але успіх залежить не зовсім від неї. Насправді успіх приходить до тих, хто експериментує, доки не натрапить на дієвий підхід. Лише небагатьом щасливцям від початку вдається збудувати стратегію, яка приводить прямісінько до успіху.
 • Це так природно бажати щастя тим, кого любиш. Але зрозуміти, яку саме роль ви відіграватимете в щасті близьких, буває не так і просто.
 • Усі мріють виростити дітей, які робитимуть правильний вибір навіть тоді, коли батьків не буде поряд. Одним із найефективніших способів цього домогтися є формування родинної культури, яка стане непомітним, але могутнім помічником в ситуації вибору.
 • Більшість із нас вважає, що важливі етичні питання поставатимуть після червоного неонового попереджувального знака “Увага: попереду важливе рішення”. Але в житті дилеми підкрадаються без попередження, і ми так чи інакше маємо справу з нескінченною низкою дрібних рішень, за якими, нам здається , немає нічого вирішального. Однак накопичувальний ефект може виявитися несподівано відчутним.

DSC_1561

 • Небезпека для людей із “Комплексом відмінника” полягає в тому, що вони несвідомо спрямовують  ресурси на таку діяльність, яка принесе їм найшвидші  та найвідчутніші результати. Так часто трапляється, що це все рухається в їхньому професійному житті, оскільки саме ця сфера дає їм відчуття  невпинного руху вперед…. Але насправді спосіб розподілу ресурсів може зробити ваше життя і саме таким, яким ви сподівалися його побачити, і зовсім не таким, як ви хотіли.

Прочитати дуже раджу тим, хто шукає свою дорогу.


Долучайтеся у  Спільноту Натхнення, де зможете знайти більше free роздруківок та майстер-класів для розвитку та здійснення мети!

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше