Конференція U-Gentration. Разом заради змін

admin
Поділитись

Досвід – це ліхтар, який у вас на плечах. Він освічує дорогу, що пройдено, а не ту, що попереду.  Богдан Гаврилишин

Перша конференція активної молоді Україний U-GENERATION, що відбувалась на минулих вихідних в Києві мене зацікавила перш за все своїм закликом “Для світлого «завтра» потрібно діяти вже сьогодні! Сьогодні наш шанс проявити, чого ми варті, і ми обов’язково цей шанс використаємо!”. 

FotorCreated22222

 

Українське суспільство переживає зараз переродження, яке супроводжується активізацією процесів самоідентифікації, підвищення громадської відповідальності, бум самоорганізації та патріотизму. Ми бачемо еволюцію громадського суспільства в прискореній швидкості, і двигуном цього безумовного прогресу є молодь, не заангажована радянщиною, вільна та опенмайнд, свіжа і сильна, готова діяти та змінювати. Саме тому, я почала цей блогозапис з цитати Богдана Гаврилишина, якого мала честь слухати на зустрічі.

Мені пощастило бути присутній на цьому заході, оскільки, в більшості, учасниками були випускники американських стипендій чи програм обміну. Я оцінюю ефективність таких заходів за кількома параметрами:

  • що цікавого почула?
  • кого цікавого побачила?
  • скільки назв книжок чи проектів записала, а потім промоніторив?
  • надихннулася чи ні?

Конкретних дій після заходу зазвичай не очікується та і не вимагається. Тому, часом мене це тривожить. Адже, купа крутих людей витрачає час і немалі гроші, а результату очевидного я не бачу. Саме тому, бачу важливим висвітити детальніше цю подію, і можливо, це буде вам корисно як мінімум посиланнями та цитатами.

Захід був поділений на 3 частини: освіта, економіка, культура, відповідно до паралелі з трьома нупрямках розвитку здорової держави.

11010629_10153760571397178_5844151737644523915_n

“Для зламу системи потрібно набрати критичну масу молоді”, –  Ігор Жданов, Міністр молоді та спорту Укранїни

“Освіта – це рушійна сила соціальних змін. І в що ми і маємо інвестувати – це в освітній потенціал”, – Інна Совсун, 1-й заступник Міністра освіти і науки України

“Якщо мріяти сильно і високо, немає нічого, чого ви не можете змінити. Якщо тільки є воля.”, – Богдан Гаврилишин, засновник Благодійного фонду Б. Гаврилишина.

11066509_10153760580917178_2672578501613704398_n

У секції ОСВІТА мене вразив Богдан Гаврилишин – людина з великої букви, засновник Фонду Богдана Гаврилишина. Святослав Вакарчук дуже влучно описав цю людину: “«Хлопець з села. Лісоруб. Інженер. Професор. Радник президентів, дипломатів і міжнародних корпорацій. Людина світу… Богдан Дмитрович Гаврилишин – людина, яка постійно вчиться та мріє і крок за кроком йде вперед у пошуках гармонії. ». Його книга-автобіографія  “Залишаюсь українцем” уже в моєму списку на читання:). 

“Проблема України в тому, що ні Верховна рада, ні безнесмени, ні прості українці не мають чіткої картини, якою має бути Україна”,- Б. Гаврилишин.

Ініціатива “Prometeus” – це фактично українська COURSERA – платформа відкритих онлайн-курсів українською. Один із засновників, Олексій Молчановський, викладач КПІ зауважив, що “.. онлайн освіта дуже логічно поєднується з оффлайн навчанням. Наприклад, мої студенти слухайють лекції та здають тести онлайн. А на зустрічах ми глибинно проговорюємо проблематику та працюємо над складними моментами”. Як на мене, то це дійсно оптимізує процес просижування штанів в універі і є більш ефективним.

11009142_10153760571677178_4192031506811718706_n

 Секція ЕКНОМІКИ була досить короткою.

Лаконічний Павло Шеремета, засновник Києво-Могилянської бізнес академії констатував:

  • Зараз Україна знаходиться у стані “багатовекторної нірвани”. Всі хочуть щось робити, але не знають що.
  • Для того, щоб Україна розвивалась необхідно зробити три великих кроки: нульова толерантність до корупції, максимальне елімінування бюрократії, вивільнення бізнес з-під складної схеми оподаткування
  • Ми, як держава, маємо відповідально ставитись до фінанасів

Інновації+Маркетинг=Результат. Все інше – витрати

Руслан Фуртас, інвестиційний директор HORIZON capital навів основні фактори підвищення інвестиційної привабливості України:

  • Social pressure на уряд
  • Просування підприємництва
  • Просування ідеї максимізації інтересів стейкхолдера. (цікава ідея розуміння хто є стейкхолдером того, що ти робиш і як максимізувати його інтерес і задоволення. Наприклад, стейкхолдерами Верховної Ради є громадяни України. Чи розуміють це депутати?)

КУЛЬТУРА була дуже різнобарвною секцією. Довго говорили про українське кіно. Але нічого особилвого виділити не можу:) Найбільшу увагу я би зконцентрувала на останній частині заходу – це презентація проектів, що вже зреалізовані, і особисто мене надихнули найбільше:

Hromadske.tv представляв Андрій Сайчук. Меседж “ВСЕ починається з маленького, але потрібно працювати, що цього маленького щось вийшло”. Резльутати цих слів бачимо прямо зараз. 

10361256_10153760589232178_6124729912957053167_n

Віктор Загреба, засновник Київської асоціації велосипедистів надихнув своєю простотою і відкритістю, а також своїм оптимізмом щодо українського майбутнього. Хочеться в нього вчитись того, як відчувати тенденції, як впроваджувати правильні напрямки в суспільний розвиток, а основне, як вірити краще.

Катерина Смаглій, директор Інституту Кенана в Києві говорила про соціальне підприємнитцтво. Дуже конкретна і дуже справедлива. Її пораді про книга “Start something that matters” я довіряю. Раджу звернути увагу на неймовірний проект Tom’s та надихнутись. 

Зміни творить кожен із нас

 

Напиши, якщо тобі відгукнулося

Поділитись

Читайте також

.
Проходь наші майстер-класи!
детальніше
Долучайся до нашої спільноти!
детальніше
Купуй в нашому онлайн-магазині!
детальніше